Αγαπητοί Γονείς και κηδεμόνες,

τη Δευτέρα, 11.09.2023 και ώρα 08.45 θα τελεστεί η ακολουθία του Ιερού Αγιασμού για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, στον χώρο της πρωινής συγκέντρωσης (προαύλιο), μαζί με το 6ο Γυμνάσιο Καλαμάτας.

Αμέσως μετά, θα ανακοινωθούν τα ονόματα των μαθητών/τριών της Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης ανά τμήμα και ποιοι εκπαιδευτικοί θα τα συνοδεύσουν για να παραλάβουν τα βιβλία τους. Υπολογίζεται να έχει ολοκληρωθεί η διανομή των σχολικών βιβλίων στις 10.00 – 10.30 περίπου.

Παρακαλούμε να μεριμνήσετε για την αποχώρηση των παιδιών σας από το Σχολείο.

Για οποιαδήποτε πληροφορία, μπορείτε να επικοινωνείτε με το Σχολείο μας, στο τηλέφωνο 27210 22830.

Καλόν είναι οι μαθητές/τριες να έχουν μαζί τους το σακίδιό τους, ώστε να τοποθετήσουν τα βιβλία, τα οποία έχουν μεγάλο βάρος.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων, το Βοηθητικό Προσωπικό και η Διεύθυνση του Σχολείου μας ευχόμαστε ολόψυχα στους Γονείς/Κηδεμόνες και στους μαθητές/μαθήτριες να έχουν καλή και ευδόκιμη Σχολική Χρονιά!

Ευγενική Υπενθύμιση:

Οι μαθητές που ήλθαν στο Σχολείο μας με μετεγγραφή, θα παραλάβουν τα σχολικά βιβλία από το Σχολείο της εγγραφής τους (σε αυτό το Σχολείο που ενεγράφησαν τον Ιούνιο 2023).